Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

sypialnia

Jak często należy testować i oznaczać sprzęt biurowy?

czy sprzęt biurowy musi być testowany i oznaczany

Ogólnie rzecz biorąc, każdy element wyposażenia elektrycznego w miejscu pracy powinien być regularnie testowany i oznaczany, aby upewnić się, że wszystkie urządzenia są bezpieczne w użyciu. Wynika to z faktu, że jeśli jedno z tych urządzeń ulegnie awarii elektrycznej, może to spowodować szkody dla pracowników lub klientów. Sprzęt do testowania i znakowania ma kluczowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa w miejscu pracy zgodnie z australijskimi wytycznymi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa.

Częstotliwość tego testu i procesu znakowania będzie się różnić w zależności od rodzaju sprzętu i środowiska pracy. Jednak dobrą praktyczną zasadą jest to, że każdy element elektryczny, który ma elastyczny przewód zasilający, powinien być testowany i oznaczany co najmniej raz na 12 miesięcy, aby zapewnić bezpieczeństwo. Obejmuje to takie elementy, jak przedłużacze i przenośne urządzenia elektryczne, które są podatne na zginanie.

Jest to wymóg prawny w celu zapewnienia bezpieczeństwa elektrycznego pracowników i klientów. Gdyby doszło do wypadku z powodu awarii nieoznakowanego sprzętu, firma ponosiłaby odpowiedzialność i groziłaby jej wysokie grzywny, a nawet postępowanie karne.

W związku z tym zaleca się, aby firmy zatrudniały specjalistycznego wykonawcę testów i tagów do regularnego wykonywania tej usługi. Wiele osób uważa, że wykonanie tego zadania we własnym zakresie jest tańsze, ale tak nie jest. Koszty z tym związane to nie tylko koszt materiałów i sprzętu potrzebnego do wykonania zlecenia, ale również czas potrzebny na nauczenie się prawidłowego wykonania usługi.

Należy pamiętać, że nie wszystkie zasoby nadają się do tagowania ze względu na ich rozmiar fizyczny lub charakter elementu. Na przykład wewnętrzne elementy maszyny, magnesy, wrażliwy sprzęt, z którym może kolidować tag (taki jak soczewki), sprzęt, który jest zbyt mały, aby go oznaczyć, a także dzbanki i wentylatory chłodzące to przykłady przedmiotów nieoznaczonych. Przedmioty te nadal wymagają jednak oględzin pod kątem uszkodzeń i wpisania do rejestru aktywów. W tym przypadku można użyć etykiety testowej New to Service i ważne jest, aby ta etykieta była wyraźnie widoczna na elemencie.

Testowanie i znakowanie to kluczowy aspekt bezpieczeństwa w miejscu pracy, ale ustalenie, co dokładnie powinno być testowane, jak często i przez kogo, może być trudne. W tym artykule opisano niektóre z podstaw procesu testowania i znakowania, aby pomóc Ci zdecydować, co Twoja firma musi zrobić, aby zachować bezpieczeństwo w miejscu pracy zgodnie z australijskimi wytycznymi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się z nami skontaktować, aby uzyskać więcej informacji. Zawsze chętnie służymy fachową poradą we wszelkich sprawach związanych z branżą testowania i tagowania. Obejmuje to, jak uzyskać najlepszą wartość od usługodawcy, czego można się spodziewać podczas testu i inspekcji oznakowania oraz jak często należy testować i oznaczać sprzęt. Jesteśmy wiodącymi ekspertami w tej dziedzinie i możemy zapewnić zgodność Twojej firmy ze wszystkimi australijskimi przepisami i regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w miejscu pracy.