Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

sypialnia

Jak zorganizować spiżarnię w kuchni

Spiżarnia w kuchni to idealne miejsce do przechowywania dodatkowej żywności, przyborów kuchennych i urządzeń oraz wszystkiego, co może być potrzebne do posiłków. Najlepszym sposobem na uporządkowanie spiżarni jest zastanowienie się, w jaki sposób jej używasz i co chcesz w niej przechowywać.

Organizacja spiżarni jest ważną częścią zapewnienia wystarczającej ilości żywności dla rodziny i zachowania świeżości żywności. Oto kilka wskazówek, jak przechowywać spiżarnię w kuchni:

Utwórz strefy na półkach

Jeśli brakuje Ci miejsca, utworzenie stref dla podobnych przedmiotów pomoże Ci szybciej znaleźć to, czego potrzebujesz. Na przykład pogrupuj masła orzechowe w jednym obszarze lub przyprawy według kategorii. Ułatwia to również zorientowanie się, które produkty należy uzupełnić, i pomaga uniknąć wyrzucania przeterminowanych produktów.

Oznacz pojemniki i kosze

Jeśli masz zbyt dużo, aby zmieścić się w jednej szafce, spróbuj użyć koszy. Pozwolą one na wydajniejsze sortowanie i organizowanie żywności, zajmując przy tym mniej miejsca niż tradycyjne pojemniki.

Wysuwane półki

Jeśli Twoja spiżarnia jest wąska, przesuwne półki są doskonałym rozwiązaniem pozwalającym zmaksymalizować przechowywanie. Są łatwe w instalacji i mogą pomóc zmaksymalizować przestrzeń bez poświęcania miejsca na żywność lub przybory kuchenne.

Umieszczenie ich z tyłu drzwi do spiżarni to prosty, ale skuteczny sposób na zaoszczędzenie miejsca i ułatwienie dostępu do potrzebnych artykułów. Jest to szczególnie pomocne, jeśli masz dziecko, które lubi sięgać do spiżarni.

Możesz nawet użyć stojaka lub innej półki z listew, aby przechowywać rzeczy w bardziej zorganizowany sposób niż w przypadku standardowych półek. Pomoże Ci to zachować świeżość żywności i sprawi, że Twoja spiżarnia będzie wyglądać atrakcyjniej.

Wsuń półki w ściany

Jeśli nie masz spiżarni, rozważ wbudowanie półek w ściany kuchni. Umożliwi to przechowywanie rzeczy, które w przeciwnym razie mogłyby być wystawione, i da szansę na przekształcenie nieużywanych rogów w przydatne spiżarnie.

Regały na zamówienie

Jeśli w Twojej kuchni brakuje miejsca do przechowywania, rozważ regały na zamówienie, które pomogą Ci w pełni wykorzystać kuchnię. Mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym drewna, szkła i metalu.

Półki na zamówienie są droższe niż standardowe szafki kuchenne, ale są tego warte ze względu na ich wszechstronność i trwałość. Można je kształtować tak, aby pasowały do konkretnych potrzeb i mogą być wykonane z grubszych lub cieńszych półek w zależności od wielkości żywności i zapasów.

Aby w pełni wykorzystać swoje niestandardowe półki, utrzymuj je w czystości i odkażaj, abyś mógł łatwo zobaczyć, co masz i wziąć to, czego potrzebujesz. Dzięki temu żywność i zapasy będą świeższe i zapobiegną przedostawaniu się bakterii do powietrza lub na skórę.

Dodawanie półek lub stojaków

Dodaj dodatkowe półki do swojej spiżarni, aby przechowywać trudno dostępne przedmioty, takie jak konserwy lub mieszanki w pudełkach. Ułatwi to dostęp do najczęściej używanych produktów spożywczych, a także stworzy więcej miejsca na inne przedmioty, które nie wymagają tak dużej uwagi.