Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

Lampy

Gdzie powiesić żyrandol

zestaw żyrandolowy

Oświetlenie to kluczowy element dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Od żyrandoli po kinkiety i nie tylko, wspaniałe światło może mieć ogromny wpływ na wygląd i samopoczucie Twojego domu. Dlatego ważne jest, aby znaleźć odpowiednie światło dla swojej przestrzeni – i wiedzieć, gdzie je umieścić. Podczas wieszania żyrandola eksperci na ogół zalecają trzymanie go od 30 do 36 cali nad stołem. Dzięki temu Twój żyrandol będzie bezpieczny przed dziećmi lub członkami rodziny, a jednocześnie zapewni mu miejsce do złożenia oświadczenia w Twoim domu. W przypadku przedpokoju, półpłaska oprawa sufitowa to świetna opcja, która może nadać wygląd żyrandola bez zajmowania zbyt dużej przestrzeni w pionie.

Żyrandole są efektownym dodatkiem do każdej przestrzeni, wprowadzając element luksusu, z którym nie może się równać żaden inny wystrój. Jednak ważne jest, aby zrozumieć, ile te elementy mogą powiedzieć o tobie i twoim osobistym stylu. Miejsce, w którym zdecydujesz się umieścić żyrandol, czy to w jadalni, czy w salonie, wiele mówi o Twoim stylu i guście, dlatego ważne jest, aby poświęcić trochę czasu na dokładne rozważenie dostępnych opcji.

Podczas gdy niektórym osobom może być łatwo wybrać żyrandol, inni mogą utknąć, próbując dowiedzieć się, jaki rozmiar wybrać. Aby określić idealny rozmiar żyrandola, istnieje prosty wzór, za pomocą którego można obliczyć odpowiednie wymiary. Aby określić wysokość żyrandola, po prostu dodaj wysokość pomieszczenia w stopach, a następnie pomnóż przez 2,5 i 3. W ten sposób uzyskasz ogólne pojęcie o maksymalnej średnicy żyrandola.

Jeśli nie masz pewności, gdzie umieścić żyrandol w swoim domu, warto skorzystać z „zasady trójpodziału”. Zasada ta mówi, że nad każdym punktem w pomieszczeniu powinien znajdować się jeden punkt zainteresowania, a pod nim inny. Jest to łatwy sposób na upewnienie się, że żyrandol nie będzie za duży ani za mały w stosunku do przestrzeni, a jednocześnie sprawi, że będzie wyglądał wyważony i stylowy.

Przy wyborze żyrandola warto również pomyśleć o innych elementach dekoracyjnych w Twoim domu. Na przykład, jeśli masz na ścianie dzieła sztuki, żyrandol, który jest zbyt odważny, może odwrócić uwagę od innych elementów i sprawić, że cały pokój będzie wyglądał na zagracony. Podobnie żyrandol o minimalistycznej sylwetce może uzupełnić te elementy i pomóc im jeszcze bardziej się wyróżnić.

Przy odpowiedniej wiedzy i odrobinie cierpliwości każdy może zbudować swój własny, niepowtarzalny żyrandol z poroża. W rzeczywistości jest to zabawny i satysfakcjonujący projekt majsterkowania, który można wykonać również z dziećmi. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami i krokami, możesz mieć piękny żyrandol z poroża w mgnieniu oka. Ponadto zaoszczędzisz pieniądze, unikając drogich wersji kupionych w sklepie! Pamiętaj tylko, aby sprawdzić różne dostępne zestawy żyrandoli z poroża, aby upewnić się, że masz wszystkie potrzebne materiały. W mgnieniu oka będziesz mieć wspaniałą, rzucającą się w oczy funkcję oświetlenia, o której będzie głośno w okolicy.