Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

kuchnia Meble ogrodowe ogród Pokój projekt na zewnątrz

3 najlepsze projekty do kuchnia zewnętrznych

Chcesz gotować na świeżym powietrzu, ale nie wiesz, jak to zaprojektować? nie martw się! Dziś podzielę się z Wami 3 najlepszymi projektami kuchnia na świeżym powietrzu!

Zbudowanie kuchnia na świeżym powietrzu na swoim podwórku to nie tylko uwzględnienie miejsca na grilla, ale także stworzenie przestrzeni na rodzinne posiłki i zabawę przyjaciół.

Kiedy jest ładna pogoda i świeci słońce, ostatnią rzeczą, na którą masz ochotę, jest utknięcie w kuchnia. Kuchnie przydomowe (kuchnie zewnętrzne) mogą mieć różne opcje gotowania na świeżym powietrzu, w których możesz tworzyć pyszne posiłki dla siebie, swojej rodziny i gości.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Bez względu na to, jaki styl gotowania lub jaki posiłek lubisz najbardziej, kuchnia na świeżym powietrzu może spełnić Twoje kulinarne marzenia. Jak więc projekt kuchni na świeżym powietrzu jest bardziej odpowiedni?

Planując projekt kuchni na świeżym powietrzu, wymagane jest zrozumienie różnych układów, aby zmaksymalizować integrację przestrzeni, funkcjonalności i innych udogodnień.

Pomoże to stworzyć strefę dzienną na świeżym powietrzu, która zapewnia rozrywkę poza wyspą do grillowania.

Układy kuchni na świeżym powietrzu są określane przez rozmieszczenie blatów, głównych urządzeń i obszarów przechowywania oraz zawierają trójkąty lub ścieżki pracy, które użytkownicy wykonują, gdy przechodzą od lodówki do zlewu do strefy gotowania. Oto krótki przegląd trzech układów kuchni na świeżym powietrzu:

01 Kuchnia zewnętrzna w kształcie litery U

Zewnętrzna kuchnia w kształcie litery U zapewnia dużo miejsca do przygotowywania posiłków, gotowania, serwowania i interakcji z gośćmi.

W związku z tym ten układ jest bardzo korzystny i wszechstronny do gotowania i rozrywki na świeżym powietrzu, a także najlepiej nadaje się do większych kuchni. Jest to najbardziej wszechstronny układ dla każdej wielkości kuchni na świeżym powietrzu, ponieważ zapewnia ciągły blat i obszerne miejsce do przechowywania, które otacza kucharza z trzech stron.

Dzięki większej przestrzeni ten plan piętra jest wystarczająco przestronny, aby można go było podzielić na wiele stanowisk roboczych dla jednego lub więcej szefów kuchni.

 Kuchnia zewnętrzna w kształcie litery U

02 Kuchnia zewnętrzna w kształcie litery L

Ten rodzaj planu i układu kuchni na zewnątrz tworzy naturalny trójkąt przestrzeni blatu i blatów na dwóch sąsiednich ścianach.

Zaletą tego rodzaju planu kuchni jest to, że nie tylko zapewnia on wydajną przestrzeń do pracy dla szefa kuchni, ale także ułatwia kucharzowi interakcję z gośćmi. Kuchnia zewnętrzna w kształcie litery L jest idealna do spotkań towarzyskich i spotkań z rodziną i przyjaciółmi, z dużą ilością miejsca na siedzenia.

Każdy na przyjęciu ma swoje miejsce, a szef kuchni nie musi czuć się pominięty. Układ w kształcie litery L pozwala na łatwe bycie gospodarzem i gotowanie. Twoi goście są tuż przed Tobą, gdy grillujesz niesamowite jedzenie, którym wszyscy mogą się cieszyć.

Kuchnia zewnętrzna w kształcie litery L jest idealna do spotkań towarzyskich i spotkań z rodziną i przyjaciółmi, z dużą ilością miejsca na siedzenia.

Kuchnia zewnętrzna w kształcie litery L

03 Galeria Kuchnia na świeżym powietrzu

Galeria Kuchnie na zewnątrz Podobnie jak ich odpowiedniki w pomieszczeniach, układy kuchni na zewnątrz są często pierwszym wyborem przy projektowaniu przestrzeni.

Składa się z dwóch prostokątnych szafek naprzeciw urządzeń i oddzielonych strefą dla pieszych, która umożliwia łatwe poruszanie się tam i z powrotem podczas przygotowywania jedzenia.

Przestrzeń robocza jest wystarczająco duża dla jednego szefa kuchni i tworzy mały trójkąt roboczy. Ta kuchnia z galerią nadaje się do patio z niewielką ilością miejsca na podwórku, więc wybór kolorów blatów, roślin i oświetlenia ma kluczowe znaczenie.

Galeria Kuchnia na świeżym powietrzu

04 8 Zalety kuchni zewnętrznych

Korzyść nr 1: zmaksymalizuj rozrywkę i przestrzeń życiową

Najbardziej oczywistą korzyścią z dodania kuchni przydomowej jest zyskanie większej przestrzeni. Będziesz mieć więcej miejsca na rozrywkę, zwłaszcza w przypadku większych grup.

Może twoje wnętrze nie jest wystarczająco przestronne lub wystarczająco przestronne na duże spotkanie.

Kuchnia na świeżym powietrzu zapewnia patio i patio, na którym ludzie mogą się zrelaksować podczas przygotowywania pysznych posiłków. Nawet jeśli nie bawisz się często, Ty lub Twoja rodzina nadal możecie korzystać z kuchni na świeżym powietrzu.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Korzyść 2: Rozszerz swoją przestrzeń życiową

Projekt kuchni na świeżym powietrzu często odzwierciedla wystrój wnętrz, z powodzeniem przenosząc wnętrze na zewnątrz i wykorzystując wcześniej nieużywaną przestrzeń zewnętrzną lub zmieniając jej przeznaczenie.

Kuchnie zewnętrzne można rozbudować o inne urządzenia do gotowania, takie jak piece do pizzy, grille płaskie i wędzarnie. Wzbogać układ swojej kuchni na świeżym powietrzu za pomocą szafek, które przechowują przybory kuchenne, ukrywają śmieci, zapewniają miejsce do przechowywania i pomagają skupić się na czynnościach związanych z gotowaniem.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Dodanie miejsca na ladzie zapewnia obszar przygotowawczy, centrum barmańskie i miejsce do rozrywki gości, aby mogli spędzać czas i spotykać się.

Zainstaluj lodówkę, kostkarkę do lodu, mobilny wózek na napoje i zlew zewnętrzny, a stanie się to wszechstronną oazą rozrywki. Zmywarki do naczyń do użytku na zewnątrz podnoszą poprzeczkę w zakresie prostoty sprzątania i czasu wejścia, dzięki czemu kuchnie zewnętrzne są funkcjonalne i wydajne.

Projekt kuchni na świeżym powietrzu często odzwierciedla wystrój wnętrz, z powodzeniem przenosząc wnętrze na zewnątrz i wykorzystując wcześniej nieużywaną przestrzeń zewnętrzną lub zmieniając jej przeznaczenie.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Korzyść trzecia: dodaj wartość do swojego domu

Jeśli sprzęt i części zamienne, których używasz do swojej kuchni na świeżym powietrzu, są wysokiej jakości, będą służyć przez długi czas. Nawet jeśli nie sprzedajesz od razu, inwestowanie doda wartość Twojemu domowi. Potencjalni nabywcy pokochają dodanie wyjątkowej kuchni na zewnątrz.

Nawet jeśli nie planujesz sprzedawać domu, powiększenie powierzchni mieszkalnej na świeżym powietrzu jest nadal opłacalną inwestycją. Według Zillow domy z kuchnią na świeżym powietrzu sprzedały się o prawie 30% więcej niż oczekiwano.

Spośród prawie 4 milionów domów sprzedanych w całym kraju w okresie od stycznia 2016 r. do grudnia 2017 r. te cechy, udogodnienia i style projektowania miały największy wpływ na ceny sprzedaży.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Zaleta 4: Zachowaj silny zapach gotowania na zewnątrz

Gotowane ryby, pikantne potrawy i inne potrawy pozostawiają silne zapachy, które mogą utrzymywać się w kuchniach przez wiele dni.

Dzięki kuchni na świeżym powietrzu nie musisz się martwić o zapachy na świeżym powietrzu. Gotowanie na świeżym powietrzu eliminuje te problemy, czyniąc gotowanie łatwiejszym i lepszym środowiskiem domowym.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Korzyść nr 5: Sprawia, że ​​gotowanie staje się zabawą

Gotowanie przez cały czas w tym samym miejscu może stać się powtarzalne, a może nawet trochę nudne. Budowa kuchni na świeżym powietrzu daje nową przestrzeń do korzystania z nowych urządzeń kuchennych.

Gotujesz żywność, która wydziela silny zapach? bez problemu. Trzymaj je porozrzucane na zewnątrz, a nie w wewnętrznej kuchni, co może rozprzestrzenić się na resztę domu.

Homar w puszce czy gotowany? Świetna okazja do wykonania tego zadania w kuchni na świeżym powietrzu. I zrobić bałagan na podłodze w pomieszczeniu, a następnie poślizgnąć się i upaść.

Gotowanie przez cały czas w tym samym miejscu może stać się powtarzalne, a może nawet trochę nudne. Budowa kuchni na świeżym powietrzu daje nową przestrzeń do korzystania z nowych urządzeń kuchennych.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Korzyść 6: Oszczędź na rachunkach za media

Ogrzewa Twój dom, gdy gotujesz w pomieszczeniu. Twój klimatyzator musi ciężej pracować, aby walczyć z upałem. Gotując na zewnątrz, nie musisz się martwić o ogrzewanie swojej kuchni w pomieszczeniu, oszczędzając klimatyzatorowi pracy w godzinach nadliczbowych.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Korzyść 7: Oszczędza pieniądze na jedzeniu poza domem

Kuchnie na świeżym powietrzu sprawiają, że gotowanie jest znowu ekscytujące. Będziesz chciał wykorzystać swoje nowe urządzenia i przestrzeń do tworzenia wspomnień i pysznych posiłków. Unikaj jedzenia poza domem lub zamawiania posiłków na wynos w weekendy i zamiast tego korzystaj z nowej kuchni na świeżym powietrzu.

Jedzenie poza domem może być drogie. Jeśli masz zabawną przestrzeń na świeżym powietrzu z jadalnią i częścią do gotowania, jest mniej prawdopodobne, że będziesz jadł w restauracji, oszczędzając pieniądze.

Korzyść 8: Ułatwia gotowanie na świeżym powietrzu

Jeśli obecnie masz tylko grill na świeżym powietrzu, wiesz, jak ważne jest posiadanie większej ilości miejsca na przygotowanie. Projekty kuchni na świeżym powietrzu zapewniają miejsce na blacie, czyste zlewy i lodówki, aby wyeliminować nadmierne wchodzenie i wychodzenie z domu.

Sprzątanie na koniec nocy będzie łatwe, ponieważ możesz myć i przechowywać naczynia na zewnątrz, bez konieczności wnoszenia wszystkiego z powrotem do środka.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Dodatkowo, dzięki w pełni wyposażonej kuchni na świeżym powietrzu, przygotowanie, gotowanie, sprzątanie, jedzenie, picie i ogólnie rozrywka na świeżym powietrzu łączą się i zapewniają niezbędne przedmioty, aby to wszystko się wydarzyło.

Wreszcie projekt i układ kuchni na świeżym powietrzu jest pełen kreatywności, którą można osiągnąć tylko przy dostosowywaniu kuchni wewnętrznej w ramach budowy lub remontu domu.

Niezależnie od tego, czy instalujesz kuchnię na świeżym powietrzu na tarasie, patio czy dachu, nadal jest mniej przeszkód i zastrzeżeń w pracy niż w pomieszczeniach.

3 najlepsze projekty do kuchni zewnętrznych

Wprowadzenie projektu kuchni na świeżym powietrzu jest tutaj! Czy jest coś jeszcze, co chcesz wiedzieć? Witaj, aby zostawić mi wiadomość~

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *