Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

Lampy kuchnia lampa ścienna lampa sufitowa Pokój żyrandol

Praktyczne wskazówki dotyczące wyboru oświetlenia kuchennego

Dobór i rozmieszczenie lamp kuchennych są nie tylko bezpośrednio związane ze zdrowiem wzroku, bezpieczeństwem aktywności i wydajnością pracy, ale również wpływają na atmosferę środowiska i emocje duchowe ludzi. Dlatego wybór lamp kuchennych musi odpowiadać potrzebom psychologicznym ludzi, musi być wystarczające oświetlenie, aby operator czuł się komfortowo, a jednocześnie kontrast światła powinien być umiarkowany.

Natężenie oświetlenia sztucznego w kuchni powinno wynosić około 200 lx Oprócz montażu lamp sufitowych lub żyrandoli z rozproszonym światłem, kinkiety do oświetlenia miejscowego oraz lampy o regulowanej wysokości należy dobrać do aranżacji mebli kuchennych i pieców. okap wyposażony w oświetlenie robocze.Jeśli pozwalają na to warunki, szafki magazynowe mogą być wyposażone w oświetlenie w szafkach, aby powierzchnia robocza, stół do przygotowywania posiłków, stół do mycia, narożnik itp. były zaangażowane w pracę w kuchni wystarczająca ilość światła.

Dodatkowo konieczne jest zaaranżowanie lamp kuchennych pod kątem czystego, higienicznego i bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej. Lampy powinny być instalowane jak najdalej od pieca, aby nie zanieczyścić bezpośrednio lamp i latarni. Kształt lampy powinien być jak najprostszy, aby można było ją często czyścić. Podstawa lampy powinna być wykonana z porcelany i korzystać z bezpiecznego gniazda. Przełącznik powinien być wykonany z miedzi wewnątrz, z dobrym uszczelnieniem i powinien mieć działanie odporne na wilgoć i rdzę.

Światła w szafkach

Wielu mieszkańców ma w swoich domach szafki do przechowywania, jeśli są głębokie i nie są zainstalowane żadne lampy, zabieranie rzeczy jest niewygodne, a pomoc latarki nie jest opłacalna. Zaleca się zamontowanie w szafce reflektorów punktowych, dzięki czemu bez problemu można bez problemu przechowywać przedmioty.

Oświetlenie wewnętrzne

Aby zapewnić wysoką jasność w kuchni, niektóre reflektory mogą być wbudowane w sufit nad stołem operacyjnym, a ich liczba wynosi korzystnie 6~8, aby zapewnić wiele warstw ochrony przed oświetleniem, aby uniknąć słabego oświetlenia. Błąd operacji.

Olejoodporny

Kuchnia to skomplikowane miejsce, w którym nie tylko jest woda, ale także często mamy do czynienia z olejem i połyskiem. Dlatego wybrane lampy powinny być również olejoodporne, aby nie zanieczyszczały lampy oleistymi oparami z gotowania na długi czas i nie wpływały na efekt świetlny. Najlepiej regularnie czyścić lampę, aby była zapalona.

Odporność na wilgoć

Ponieważ w kuchni często występuje para wodna, łatwiej jest się zamoczyć. Dlatego przy wyborze lamp konieczne jest posiadanie funkcji odpornych na wilgoć. W ten sposób nie ma niebezpieczeństwa wybuchu z powodu dostania się zbyt dużej ilości pary wodnej, co może w pewnych aspektach wyeliminować potencjalne zagrożenia bezpieczeństwa.

W normalnym procesie użytkowania zaleca się przetarcie lampy suchą szmatką (należy zachować ostrożność podczas wycierania, najlepiej obsługiwać ją przy wyłączonym zasilaniu), aby utrzymać ją w czystości i przedłużyć jej żywotność.

Jasność światła

Jak wybrać jasność lamp używanych w kuchni i czy jest to wygodne dla naszej operacji gotowania. Powinna być dobierana w połączeniu dwóch punktów.Zaleca się, aby oświetlenie ogólne i oświetlenie miejscowe były dopasowane, aby uniknąć wypadków, które są zbyt niskie i narzędzie nie jest wyraźnie widoczne. Lampy sufitowe o dużej mocy mogą być użyte do zapewnienia ogólnego światła, a następnie w zależności od wyposażenia pieca można zakupić kinkiety z oświetleniem miejscowym.

Witryna 4lightings sprzedaje wysokiej jakości repliki świetlne. Zadowolone oświetlenie kuchenne można kupić na ich stronie internetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *