Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

ogród

Lampa stołowa i pasująca lampa sufitowa

Odpowiednia lampa stołowa i pasująca lampa sufitowa mogą poprawić wygląd i charakter pomieszczenia. Istnieje jednak kilka ważnych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnych opraw oświetleniowych do domu.

Po pierwsze, dobrze jest wziąć pod uwagę wielkość pokoju i sposób, w jaki chcesz go oświetlić. Mając te informacje, łatwiej będzie dobrać odpowiednie lampy do danej przestrzeni.

Właściwa wysokość lampy stołowej jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie nowej lampy stołowej lub lampy sufitowej. Ogólnie rzecz biorąc, lampa nie powinna mieć więcej niż 26 do 34 cali wysokości. Dzięki temu dolna część klosza lampy znajdzie się na wysokości Twoich oczu, gdy siedzisz przy stole.

Jeśli chodzi o lampę bufetową, obowiązuje ta sama praktyczna zasada: powinieneś starać się, aby łączna wysokość bufeta i lampy nie przekraczała 58 do 64 cali. Zapewni to, że lampa nie jest zbyt wysoka i że nie będziesz w stanie zobaczyć żadnego sprzętu pod górną częścią klosza.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o lampie bufetowej, jest wysokość stolika nocnego. Lampa stołowa, która jest zbyt wysoka na stoliku nocnym, będzie wyglądać niezgrabnie i za duża.

Możesz użyć lampy stołowej, aby stworzyć przytulny kącik do czytania w sypialni lub zapewnić źródło miękkiego światła w pokoju rodzinnym. Niezależnie od przeznaczenia lampy, powinna ona być funkcjonalnym elementem wystroju, a nie tylko ładnie wyglądać.

Wybierz lampę stołową, która została zaprojektowana tak, aby pasowała do Twojego preferowanego wystroju i motywu. Na przykład kryształowa lampa stołowa, która nie jest kompatybilna z resztą wystroju lub motywami, sprawi, że Twoja przestrzeń będzie wyglądać na niedokończoną i mniej uporządkowaną.

Dobrym pomysłem jest również staranne dobranie tkaniny abażuru. Dzięki temu oprawa oświetleniowa nie zepsuje ogólnego wyglądu pomieszczenia.

Możesz na przykład wybrać tekstylny abażur do lampy bębnowej, który zapewnia rozproszony blask. Dzięki temu lampa stołowa nie będzie zbyt jasna, a pomieszczenie nie będzie wyglądało na obskurne lub ciemne.

Dopasowanie lamp sufitowych do Twojego pokoju

Jeśli masz jadalnię, która jest zbyt ciemna lub biuro, które nie jest wystarczająco dobrze oświetlone, lampa sufitowa pasująca do Twojego wystroju to świetny sposób na wprowadzenie bardziej naturalnego oświetlenia i dodanie atmosfery. Możesz znaleźć szeroki wybór lamp sufitowych, które są idealne do Twojej jadalni, salonu lub biura w różnych stylach, kolorach i wykończeniach.

Połączenie lampy sufitowej i dopasowanej lampy stołowej to dobry pomysł, gdy planujesz remont pokoju lub po prostu chcesz zaktualizować istniejący projekt. Często te dwie oprawy są używane jako uzupełnienie, przy czym lampa sufitowa zapewnia dodatkowe światło, a lampa stołowa służy jako element dekoracyjny.