Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

lodówka pralka urządzenia elektryczne

3 uwagi dotyczące projektowania urządzeń wbudowanych

Dzisiaj podzielę się z Wami rozważaniami projektowymi 3 głównych urządzeń wbudowanych.

Wraz z poprawą standardów życia, w celu zaspokojenia potrzeb różnych osób, od urządzeń gospodarstwa domowego po urządzenia do gotowania, w domach pojawia się coraz więcej urządzeń elektrycznych!

Na jakie więc problemy należy zwrócić uwagę przy projektowaniu wbudowanych urządzeń elektrycznych? Jakie są zalety wbudowanego projektowania elektrycznego? Jakie inne urządzenia elektryczne można w nim wbudować?

Od tych pytań zacznijmy dzisiejszy temat!

01 Jakie urządzenia elektryczne można wbudowanych w szafkę?

①Urządzenia kuchenne

Urządzenia kuchenne, takie jak szafki dezynfekcyjne, piekarniki, zmywarki, kuchenki mikrofalowe itp., to obecnie bardziej popularne metody dekoracji polegające na osadzeniu ich w szafce, dzięki czemu mała kuchnia może również osiągnąć bogatsze i bardziej praktyczne funkcje.

Urządzenia kuchenne

②Pralka i suszarka

Pralki i suszarki można również osadzać w wstępnie ustawionych niestandardowych szafkach, takich jak konstrukcja umywalki + szafka kombinowana z pralką, która może zintegrować pralkę i umywalkę, aby uzyskać różnorodne wrażenia funkcjonalne.

Pralka i suszarka wbudowane w szafkę są piękne i klimatyczne.

3 uwagi dotyczące projektowania urządzeń wbudowanych

③Lodówka

Lodówka jest stosunkowo dużym urządzeniem elektrycznym, a umieszczenie jej bezpośrednio w przestrzeni może wpłynąć na styl projektowania.Dlatego niestandardową szafkę można pozostawić pustą, a lodówkę można wbudować, aby uzyskać bardziej zwięzły i piękny efekt.

Lodówka

Lodówka jest wbudowana w szafkę, a ogólny efekt jest również bardzo klimatyczny.

02 Jakie są korzyści z osadzania urządzeń elektrycznych w szafce?

①Opróżnij blat

Na przykład, jeśli urządzenia elektryczne w kuchni są oryginalnie ustawione na blacie, muszą zajmować miejsce na konsoli.Kuchnia jest mała, a konsola nie wystarcza.Po wbudowaniu urządzeń w szafkę, blat może być opuszczonym, aby ułatwić operacje gotowania, mycia, krojenia i smażenia.

Urządzenia elektryczne są wbudowane w szafkę, a blat można opuścić.

Opróżnij blat

②Projekt jest prosty i piękny

Urządzenia elektryczne są osadzone w szafce i zintegrowane z korpusem szafki, dzięki czemu cała przestrzeń wydaje się bardziej zwięzła i elegancka, a także łatwiej jest uzyskać piękny efekt dekoracyjny.

Urządzenia elektryczne są wbudowane w szafkę, dzięki czemu przestrzeń jest bardziej zwięzła i piękna.

 Jakie są korzyści z osadzania urządzeń elektrycznych w szafce?

③Łatwy w utrzymaniu

Na przykład, jeśli urządzenie kuchenne nie jest osadzone w szafce i umieszczone na blacie, na blacie obok urządzenia pojawią się martwe kąciki sanitarne, ale gdy zostanie zatopione w szafce, urządzenie będzie odsłonięte na jednej powierzchni i nie będzie martwych zaułków do czyszczenia.

Wbudowane urządzenia elektryczne są odsłonięte na jednej powierzchni i nie będzie żadnych higienicznych ślepych zaułków.

 Jakie są korzyści z osadzania urządzeń elektrycznych w szafce?

④Wykorzystanie przestrzeni

Poprzez osadzenie urządzeń elektrycznych w szafkach można zmaksymalizować przestrzeń fasady.Na przykład niektóre wykonane na zamówienie wysokie szafki specjalnie używane do rozładowań mogą umieścić kilka urządzeń elektrycznych w grupie wysokich szafek.

 Jakie są korzyści z osadzania urządzeń elektrycznych w szafce?

Wbudowany układ elektryczny może zmaksymalizować wykorzystanie przestrzeni fasady.

03 Na jakie kwestie należy zwrócić uwagę podczas osadzania urządzeń elektrycznych?

①Rozpraszanie ciepła

Urządzenie elektryczne generuje pewien stopień ciepła podczas użytkowania. Jeśli samo urządzenie elektryczne nie ma przedniej struktury rozpraszania ciepła, gdy urządzenie elektryczne jest wbudowane w szafkę, konieczne jest wykonanie odpowiednich otworów do chłodzenia konwekcyjnego w szafce elektrycznej .

 Jakie są korzyści z osadzania urządzeń elektrycznych w szafce?

②Gniazdo i przełącznik

Ogólnie rzecz biorąc, gniazda urządzeń wbudowanych znajdują się za wbudowaną siatką urządzenia, co oznacza, że ​​po włożeniu urządzenia do gniazdka nie można bezpośrednio włożyć ani wyciągnąć wtyczki. można tylko pociągnąć za przełącznik! Dlatego też, aby ułatwić czyszczenie urządzeń elektrycznych i przystosować się do odłączania zasilania, można dodać dodatkowy wyłącznik na środku linii zasilającej wbudowany w gniazdo elektryczne, aby ułatwić odcięcie zasilania w dowolnym momencie.

Gniazdo i przełącznik

③Wymiar wysokości

Na przykład piekarniki i parowary są zwykle osadzone pod konsolą szafki, ale gdy korzystamy z tej wysokości, musimy przykucnąć!

Jeśli pozwalają na to warunki, wysokość niektórych urządzeń wbudowanych musi być zaprojektowana z humanitaryzmem.Jeśli przestrzeń jest ograniczona, nie ma mowy, a następnie zastosuj bardziej konwencjonalne rozwiązanie wbudowane.

Gniazdo i przełącznik

Wbudowane urządzenia elektryczne mogą lepiej zaprojektować i wykorzystać przestrzeń oraz osiągnąć piękny i prosty efekt projektowy.Jest to praktyczny i piękny projekt! Jakie urządzenia do zabudowy planujesz zainstalować w swoim domu? Witaj, aby zostawić mi wiadomość~

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *