Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

lampa sufitowa

Ile kosztuje przebudowa kuchni?

Kuchnia jest sercem każdego domu, a dobrze wyposażona przestrzeń nie tylko ułatwia gotowanie, ale także pomaga zwiększyć wartość odsprzedaży domu. Jednak przebudowa kuchni nie jest niedrogim przedsięwzięciem, szczególnie jeśli chodzi o wymianę materiałów i robocizny. Właściciele domów często pytają, ile kosztuje przebudowa kuchni, ale odpowiedź nie jest tak prosta, jak „tak” lub „nie”. Zależy to od zakresu Twojego projektu i rodzaju wybranych materiałów. Aby pomóc właścicielom domów w określeniu budżetu, Prime Cabinetry oferuje sześcioetapowy proces planowania przebudowy kuchni.

Planowanie budżetu na przebudowę kuchni rozpoczyna się od sporządzenia listy życzeń. Wielu właścicieli domów wydaje większość swojego budżetu na szafki i blaty, a resztę zajmują urządzenia i armatura wodno-kanalizacyjna. Następnym krokiem jest ustalenie, ile wykonawca pobiera za instalację i robociznę.

W przypadku gruntownego remontu kuchni może to wynosić od 18 do 23 procent całkowitych kosztów. Obejmuje to montaż szafek, montaż blatów oraz instalację nowych urządzeń i armatury. Może to obejmować również wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Należy również pamiętać, że koszty przebudowy będą się różnić w zależności od tego, czy wybierzesz produkty klasy ekonomicznej, średniej czy luksusowej.

Kolejnym czynnikiem jest wielkość kuchni. Duża kuchnia będzie wymagała więcej pracy i będzie droższa niż mniejsza kuchnia. Dzieje się tak, ponieważ większa kuchnia może zwiększyć powierzchnię użytkową, co zwiększa ilość pracy i materiałów potrzebnych do wykonania pracy.

Będziesz także chciał wziąć pod uwagę wszelkie zmiany strukturalne, które planujesz wprowadzić. Zmiana trasy przewodów hydraulicznych lub gazowych może zwiększyć całkowity koszt przebudowy kuchni, podczas gdy otwarcie planu piętra pokoju będzie kosztować więcej niż utrzymanie istniejącej powierzchni pomieszczenia.

Inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to malowanie i układanie płytek. Odświeżenie kuchni może kosztować zaledwie 400 dolarów, ale dodanie takich elementów, jak panele tylne lub sufity z wpustem na pióro, znacznie zwiększy tę liczbę. To samo dotyczy płytek, które mogą wahać się średnio od 320 do 630 dolarów za stopę kwadratową.

Na koszty przebudowy kuchni mogą mieć również wpływ rodzaje wykończeń wybranych szafek, blatów i podłóg. Jeśli masz napięty budżet, zamiast pracy na zamówienie najlepiej będzie trzymać się opcji standardowych lub częściowo niestandardowych. Jeśli stać Cię na wyższą cenę, wybór materiału z najwyższej półki może być tego wart.

Inne sposoby zaoszczędzenia na kosztach przebudowy kuchni obejmują ponowne wykorzystanie istniejącej instalacji wodno-kanalizacyjnej, izolację domu i przestrzeganie lokalnych przepisów budowlanych. Możliwe jest również obniżenie kosztów przebudowy kuchni, unikając większych zmian w układzie lub dodając nową powierzchnię.