Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

żyrandol

Jak zainstalować włącznik lampy stołowej

przełącznik lampy stołowej

Przełącznik lampy stołowej to element, który znajduje się na podstawie oprawy oświetleniowej i włącza ją lub wyłącza. Może także kontrolować jasność lampy. Do wyboru są różne rodzaje przełączników, w zależności od potrzeb i preferencji. Można znaleźć obrotowe przełączniki do lamp podłogowych lub proste typy przycisków. Są one dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu z łatwością znajdziesz taki, który najlepiej pasuje do Twojej lampy.

Istnieją dwa główne typy przełączników: chwilowe i trwałe. Przełącznik chwilowy można jedynie włączać i wyłączać, natomiast przełącznik utrzymywany pozostaje włączony przez dłuższy czas. Będziesz także musiał określić, jakiego napięcia używa Twoja lampa, aby zdecydować, który typ przełącznika jest dla Ciebie najlepszy.

Aby rozpocząć pracę z nowym przełącznikiem przewodu lampy, należy zdjąć osłonę. Gdy już to zrobisz, upewnij się, że przewód jest prawidłowo odizolowany i że nie widać na nim gołych przewodów. Najlepiej użyć do tego ściągacza izolacji, ale można też użyć palców lub szczypiec. Po zdjęciu przewodów należy dopasować je do śrub z tyłu nowego przełącznika. Przewód gorący zostanie podłączony do mosiężnej śruby, a przewód neutralny do srebrnej śruby. Po dopasowaniu przewodów można ponownie założyć nową osłonę przełącznika, a następnie przykręcić ją lub zapiąć zatrzaskiem.

Teraz musisz podłączyć nowo podłączony przewód lampy do żarówki. Zanim to zrobisz, upewnij się, że żarówka nie jest gorąca, a jeśli tak jest, poczekaj, aż ostygnie przed dotknięciem. Należy również upewnić się, że przełącznik montowany na przewodzie jest podłączony do metalowej oprawki żarówki, która zwykle jest mocowana za pomocą małych śrubek.

Gdy już to wszystko zrobisz, możesz wymienić żarówkę i podłączyć lampę. Jeśli wszystko jest na swoim miejscu, powinna się włączyć i działać! Jeśli nie, może być konieczna wymiana przewodu.

Dobrą wskazówką, o której należy pamiętać podczas wymiany żarówki lampy, jest spryskanie gwintu oprawki niewielką ilością sprayu silikonowego. Pomoże to w wykręceniu żarówki, gdy nadejdzie czas jej wymiany, i już nigdy nie będziesz musiał się martwić o stłuczenie szklanej żarówki w oprawce!