Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

lodówka

Najważniejsze trendy w meblach restauracyjnych 2023

Trendy w meblach do jadalni 2023

Stoły do jadalni są jednymi z najważniejszych i najbardziej wszechstronnych mebli w Twoim domu i mogą odegrać dużą rolę w określeniu ogólnego stylu projektowania. W rezultacie często ulegają wpływowi najbardziej aktualnych trendów – czy to w modzie, czy we wnętrzach.

W 2023 roku coraz więcej osób decyduje się na stylowe i praktyczne projekty, które pomogą im stylowo nawiązywać kontakty towarzyskie. Obejmuje to innowacyjne blaty, które można przekształcać, rozszerzać i nie tylko, aby ułatwić gromadzenie się rodzinie i przyjaciołom.

Oprócz stołów z nadstawkami rośnie również zapotrzebowanie na elementy wielofunkcyjne, takie jak stoliki kawowe, ławki, a nawet miejsca do przechowywania. Te sprytne projekty można dostosować do potrzeb swojego pokoju, dzięki czemu możesz ich używać do wszystkiego, od jedzenia po relaks z książką lub spotkanie z przyjacielem.

Podczas gdy naturalne odcienie drewna pozostają podstawą, ciemne odcienie zyskują na popularności, ponieważ stanowią odważny kontrast z krzesłami i siedziskami z jasnego drewna. Ten styl to świetny sposób na dodanie osobowości i ciepła do jadalni, zwłaszcza gdy zmieszasz go z kontrastowymi akcentami kolorystycznymi i teksturami, aby stworzyć przyciągający wzrok wygląd.

Od rdzy po czerń, istnieje wiele opcji tworzenia dramatycznego wyglądu, który z pewnością zrobi wrażenie. Alternatywnie, jeśli nie jesteś gotowy, aby postawić na ciemny stół jadalny, wybierz postarzane wykończenie lub teksturowaną powierzchnię. Wykończenia te można również zastosować na krzesłach, aby dodać eleganckiego wykończenia każdej przestrzeni.

Kolejnym trendem, który zyskuje na popularności, jest dodawanie wzorów botanicznych do blatów stołów i zastawy stołowej. To ponadczasowy, klasyczny wzór, który z łatwością wkomponuje się w wystrój każdego stylu i stanowi ładny kontrast z błyszczącymi powierzchniami.

W tym roku jadalnie przyjmują bardziej eklektyczne podejście projektowe z jedynymi w swoim rodzaju funkcjami, takimi jak rzeźbione podstawy stołów i sztuka współczesna. W szczególności duże obrazy ścienne są świetną opcją, ponieważ mogą dodać popu koloru i stanowić centralny punkt, który goście będą mogli podziwiać.

Jeśli szukasz bardziej subtelnej alternatywy, geometryczne kształty są popularnym wyborem, ponieważ oferują czystą i wyrafinowaną estetykę. Te kształty można uzupełnić eleganckimi metalowymi nogami stołowymi, aby uzyskać zaktualizowany wygląd, który jest nadal współczesny i modny.

Wraz z wejściem w rok 2023 pojawia się również trend w kierunku bardziej organicznych projektów stołów. Żywe drewno jest tego pięknym przykładem, ponieważ prezentuje naturalny kształt drzewa w rustykalnym, ale ziemistym stylu.

Aby uzyskać coś bardziej wyrazistego, wybierz stół z unikalną podstawą, taką jak ten kulisty projekt Kelly Wearstler. Kule są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także tworzą silną dynamikę, która sprawia, że ten mebel naprawdę wyróżnia się na tle reszty pomieszczenia. Alternatywnie możesz zdecydować się na interesującą podstawę, która tworzy bardziej rzeźbiarski efekt, taką jak ten projekt BDLG.