Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

lodówka

Jakie szafki kuchenne są modne?

jakie szafki kuchenne są modne

Jeśli chodzi o wybór stylu szafki kuchennej, nie ma czegoś takiego jak jeden rozmiar dla wszystkich. To dlatego, że najbardziej widoczną częścią szafki są jej drzwi, które mogą wpłynąć na ogólny wygląd pomieszczenia lub go zepsuć. Od płaskich frontów po misternie rzeźbioną stolarkę, właściciele domów poszukujący nowego wyglądu mają wiele możliwości wyboru. W rzeczywistości istnieje tak wiele opcji, że może być trudno wiedzieć, od czego zacząć. Aby pomóc, podsumowaliśmy najnowsze trendy w szafkach kuchennych, które przypadną do gustu każdemu stylowi.

Szafki kuchenne z płytą lub z płaskim frontem to łatwy wybór dla współczesnych stylów, które kładą nacisk na prostotę i funkcjonalność. Te szafki są łatwe w czyszczeniu i mają prostą, nowoczesną estetykę, która może dobrze współgrać z różnymi stylami wystroju. Drzwi z płaskim frontem są również dostępne w różnych wykończeniach, a ich elegancki wygląd sprawia, że idealnie nadają się do kuchni malowanych lub lakierowanych.

Szafki w stylu shakerów to kolejny łatwy, ponadczasowy wybór, który dobrze pasuje zarówno do tradycyjnych, jak i współczesnych projektów. Ten styl szafek wykorzystuje konstrukcję typu „daj i trzymaj”, aby tworzyć płaskie panele, które są gładkie i proste wewnątrz i na zewnątrz. Często jest wykonany z drewna o średniej barwie, takiego jak ćwiartkowy dąb, i ma stolarkę na pióro i wpust. Odmiana stylu Shaker, szafki w stylu Craftsman mają pionowe ramiaki, które dodają charakteru drzwiom szafek z płaskimi panelami, a czasami są wykończone listwami ząbkowanymi lub szprosami w stylu prerii.

Bardziej nowoczesną opcją są szafki w stylu płyty, które mają płaskie fronty bez ram i paneli. Ten styl jest dobrą alternatywą dla szafek w ramie, jeśli szukasz mniej zagraconego wyglądu, który nadal jest stylowy i funkcjonalny. Ten styl można również dostosować za pomocą unikalnego, przyciągającego wzrok sprzętu, jeśli wolisz bardziej charakterystyczny wygląd.

Ultranowoczesne szafki tworzą nieskazitelny wygląd, który idealnie pasuje do minimalistycznych kuchni. Jego bezramową, płaską konstrukcję z przodu można zaakcentować szeroką gamą elementów sprzętowych, od prostych, podłużnych gałek po odważne uchwyty i uchwyty. Ten elegancki styl można wykorzystać do podkreślenia prostej palety kolorów lub w połączeniu z innymi współczesnymi elementami, takimi jak kwarcowe blaty i szklany backsplash.

Niebieski stał się popularnym kolorem szafek kuchennych, zastępując szarości i biel jako podstawowy odcień zapewniający wygląd, który jest zarówno klasyczny, jak i nieoczekiwany. Subtelne odcienie niebieskiego mogą uzupełniać akcenty z ciepłego drewna lub być łączone z białymi szafkami dla odważnego kontrastu.

Dla właścicieli domów, którzy chcą całkowicie pominąć linię szafek, otwarte półki zyskują na popularności jako alternatywa dla konwencjonalnego przechowywania. Półki te mogą być budowane na zamówienie, aby pasowały do ​​określonej przestrzeni ściennej lub zakupione w sklepach dla majsterkowiczów z różnych materiałów. Mogą być nawet wykonane z odzyskanych materiałów, aby nadać im rustykalny, industrialny charakter.

Oprócz oferowania dużej ilości miejsca do przechowywania, trend ten pozwala właścicielom domów na wykorzystanie bardziej neutralnej podstawy do innych aktualizacji kuchni, takich jak wymiana okuć szafek na unikalne elementy lub dodanie tapicerowanej ławki. Należy zauważyć, że te otwarte półki nie są dla wszystkich, ponieważ bałagan wizualny może łatwo stać się problemem. Jeśli nie masz pewności, czy ten trend szafek kuchennych jest odpowiedni dla Twojej przestrzeni, skonsultuj się z profesjonalnym projektantem kuchni, aby upewnić się, że wynik jest estetyczny i funkcjonalny.