Decor8

najlepsza witryna do udostępniania treści

Projektowanie wnętrz

Znaki ostrzegawcze, że włącznik światła w twoim domu się psuje

Czy włącznik światła ściennego może się zepsućGdy włącznik światła w Twoim domu ulegnie awarii, może to być alarmujące i przerażająca sytuacja. W rzeczywistości może to nawet stanowić zagrożenie pożarowe! Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na pewne znaki ostrzegawcze, które mogą wskazywać, że przełącznik jest w drodze.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wyłączyć przełącznik na panelu wyłączników automatycznych lub, jeśli nie jest to możliwe, znaleźć bezpiecznik i odkręcić go od panelu elektrycznego. Po wyłączeniu zasilania zdejmij pokrywę i przetestuj ją za pomocą multimetru cyfrowego, aby sprawdzić, czy do włącznika światła dochodzi prąd.

Kolejną rzeczą, którą powinieneś zrobić, to upewnić się, że połączenia przewodów z przełącznikiem są bezpieczne i szczelne. Jeśli tak nie jest, może dojść do zwarcia, które spowoduje wyzwolenie lub zresetowanie wyłącznika. Aby tego uniknąć, sprawdź śruby zacisków przełącznika i upewnij się, że są dokręcone do końca. Jeśli są luźne, konieczna jest wymiana przełącznika.

Możesz również zauważyć, że przełącznik wydaje dziwne dźwięki lub iskrzy, gdy go włączasz lub wyłączasz. Jest to znak ostrzegawczy, że przełącznik nie działa, więc powinieneś zadzwonić do lokalnego elektryka Mister Sparky, aby to naprawić tak szybko, jak to możliwe!

Dobrym pomysłem może być wymiana osłony, gdy pęknie, ponieważ zapobiegnie to przypadkowemu dotknięciu przewodów biegnących od przełącznika. Ważne jest, aby nie spuszczać wzroku z przełącznika przez cały czas, gdy nie jest on używany, aby mieć pewność, że nikt nie zostanie przez niego zraniony.

Jest wiele innych rzeczy, na które powinieneś uważać, jeśli chodzi o włączniki światła, więc sprawdź je, aby upewnić się, że są w dobrym stanie. Możesz sam naprawić przełącznik, jeśli masz odpowiednie narzędzia, ale ważne jest, aby wiedzieć, kiedy nadszedł czas, aby zatrudnić elektryka!

Porażenie prądem statycznym — jeśli dotkniesz metalowego przełącznika i doznasz porażenia, może to być spowodowane nagromadzeniem się elektryczności statycznej. Zwykle jest to nieszkodliwe, ale nieprzyjemne i może prowadzić do wypadku, jeśli nie zostanie naprawione.

Iskry — najbardziej oczywistym znakiem ostrzegawczym, że przełącznik się kończy, jest iskra, gdy go włączasz lub wyłączasz. Jest to naturalne zjawisko, które występuje w przełącznikach, ale jeśli iskra jest duża lub wydaje dźwięk podczas włączania lub wyłączania, jest to problem, który należy natychmiast rozwiązać.

Może to również stanowić zagrożenie pożarowe, dlatego ważne jest, aby wymienić przełącznik, gdy tylko zauważysz, że działa.

Jeśli przełącznik staje się ciepły w dotyku, może to oznaczać, że jest w drodze. Dzieje się tak, ponieważ przełącznik nie działa prawidłowo, co może spowodować zwarcie.